Oslavujte s nami!

„Pôjdeme do jednej z bratislavských lodeníc,“ vysvetľuje jeden z členov bahájskeho spoločenstva na otázku, ako bude vyzerať oslava narodenia zvestovateľa bahájskej viery – Bába a dodáva: „Bude to oslava v prírode, pri Dunaji, urobíme si oheň, určite príde aj veľa detí. Pozývame svojich známych aj všetkých, ktorí sa chcú prísť zabaviť .“

Každé bahájske spoločenstvo na Slovensku si organizuje vlastnú oslavu, ktorá môže mať rozličnú podobu od rodinného stretnutia či stretnutia spoločenstva až po veľkú oslavu v niektorej z koncertných siení či, ako sme sa dozvedeli z Bratislavy, v prírode. Spoločným menovateľom týchto osláv je radostná spomienka na Toho, kto zvestoval príchod Bahá´u´lláha a ktorého narodenie pripadá na 20. októbra.

Báb sa narodil pred 182 rokmi v perzskom Širáze a radikálne varoval ľudí, že príchod Mesiáša je blízko. Jeho posolstvo bolo natoľko ohromujúce a Jeho život a umučenie také dramatické, že sa správy o Ňom v roku 1852 dostali dokonca až na územie vtedajšieho Rakúsko-Uhorska.