Najohromujúcejší titulok

Pred niekoľkými rokmi redaktori istého amerického časopisu požiadali redaktorov amerických novín, aby si vymysleli a poslali im titulok, ktorý by ich noviny považovali za najohromujúcejší a najdramatickejší. Požiadali ich, aby nechali fantáziu pracovať naplno a poslali im prvú stránku svojich novín s hrubo vytlačeným titulkom a článkom, ktorý by pre svojich čitateľov považovali za najatraktívnejší, ak by ho bolo možné vydať. Tu sú niektoré z tých skutočných trhákov:

„KONEČNE OBJAVILI ATLANTÍDU!“

„PRISTÁTIE ĽUDÍ Z MARSU!“

„SHAKESPEARE V SKUTOČNOSTI BACON!“

„UVIDELI SKUTOČNÚ NOEMOVU ARCHU!“

„ZNOVUOTVORENIE BANÍ KRÁĽA ŠALAMÚNA!“

Väčšina redaktorov sa však zhodla na inom titulku, ktorý by označila za najohromujúcejší zo všetkých. Zhodli sa, že ak by tento titulok vydali, rozhodne by mal na čitateľov najelektrizujúcejší účinok zo všetkých. Boli to tri jednoduché slová:

„KRISTUS SA VRÁTIL!“

Povedali, že ak by skutočne mohli vydať tento titulok, svet by bol naruby.

Je iróniou, že niektoré noviny v Spojených štátoch už titulky o návrate Krista vydali. Bolo to v štyridsiatich rokoch devätnásteho storočia. V tom čase na východe Spojených štátov, v Európe a na Blízkom východe určité skupiny očakávali, že Kristus sa čoskoro objaví.

Článok citoval niekoľko správ z novín tých dní. Niektoré boli písané ironicky, niektoré veľmi úprimne, ďalšie priamo nahnevane, iné žartom:

„JEŽIŠ – PRÍCHOD SA OČAKÁVA KAŽDÚ CHVÍĽU!“

„KRISTUS – PRÍDE, ČI NIE?“

„ĽUDIA PREDÁVAJÚ MAJETKY A OČAKÁVAJÚ PRÍCHOD!“

V 70-tych rokoch v Kongrese Spojených štátov vyvstali diskusie o možnosti bezprostrednej blízkosti tejto udalosti. Dokonca i Šošóni vo Wyomingu hovorili o veľkom bielom Vykupiteľovi, ktorý má čoskoro prísť.

Čo sa však stalo v skutočnosti? Stalo sa vôbec niečo?

Baháji veria, že tento titulok je skutočnosťou. Že Kristus sa skutočne vrátil. Preskúmajte, či to tak je!